0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
Офіційний представник Magniflex в Україні
0товарів: 0грн. 

Здоровий сон – необхідний елемент успіху кожного спортсмена

- 23 травня 2021 -

Здоровий сон після тренування спортсмена, Як сон впливає на ріст м'язів, яким має бути режим сну, скільки потрібно спати


Як виглядає життя професійного спортсмена? Зазвичай воно поділене на чіткі відрізки – тренування, відпочинок, змагання, знову відпочинок. Науковці всього світу працюють над тим, щоб зробити життя спортсменів більш комфортним, вдосконалюють тренувальні програми, щоб в підсумку професіонал приносив кращі результати.

Біомеханіка, дієтологія, реабілітологія, нутриціологія, індивідуальна фізична підготовка дозволяє показувати результати, які неможливо було уявити кілька десятків років тому. Серед усіх необхідних компонентів успішного результату одним з найвагоміших аспектів є сон. Саме він – основа хорошого самопочуття, повного відновлення після виснажливих тренувань. Сон – це важливий елемент розпорядку дня всіх спортсменів.

Нейропсихологічна функція сну

Сон очищує мозок від зайвої інформації: важливі та неважливі події відкладаються у довготривалій та короткостроковій пам’яті. Непотрібна інформація стирається, вмикається підсвідомість. В той же час, під час глибокого сну, мозок регенерується, виводить токсини.

Сон для спортсмена – засіб для перемоги

«Втома – то найкраща подушка»: крилата фраза належить президенту США Бенджаміну Франкліну. Люди в усі часи розуміють, що втома викликає сон, який має бути якісним, щоб повністю відновити ресурси організму. Сон – це ключовий спосіб відновлення здоров’я та розумового, психічного, фізичного балансу. Він більш важливий за їжу та пиття.

Людина, не маючи можливості виспатись вже за кілька днів може втратити свідомість, сильно підірвати своє здоров’я, аж до серйозних порушень. При зменшенні сну навіть на 2-3 години, людина відразу втрачає увагу, знижується позитивний настрій, падає фізична активність, імунітет, нервова система постійно в стресовому збудженому стані, працездатність падає.

Що ж в такому випадку робити спортсмену – людині, яка постійно піддається системним фізичним навантаженням та не завжди має час повноцінно відпочити.

Сон і спорт – cкільки потрібно спати спортсмену

Сон і спорт - взаємопов'язаний симбіоз. Ми всі знаємо про необхідність висипатись, але для спортсмена – визначена кількість годин обов’язкова для сну. Ігноруючи режим дня – спортсмен ризикує стикнутись з проблемами метаболізму, серцевою недостатністю, в’ялістю м’язів. Такі порушення здоров’я небезпечні і підвищеним ризиком травм при втраті концентрації. Сон означає, що всі фізіологічні функції уповільнюються в часі, всі активні ресурси організму направлені на відновлення енергії, регенерації органів та оздоровлення всіх функцій та систем організму.

Але на клітинному рівні проходить активна відновна робота, клітини активно розщеплюють білки та амінокислоти. Тому, щоб добре відновитись для спортсмена сумарний добовий сон має становити не менше 8-9 годин, а краще 10-11 годин на добу. При даному відпочинку забезпечується достатній рівень тестостерону та відновлення м'язової тканини.

Найбільш вдало розпочати свій відхід до сну спортсменам з 22:00 до 23:00. При такому режимі спортсмен прокидатиметься відпочившим та готовим до нових тренувань. Якщо не вдається відсипатися більше 8 годин на добу, то найкращим виходом з ситуації є денний сон з 13:00 до 15:00. Фізіологія людини така, що в цей час мозкова і фізична активність падає. Обідній сон для спортсменів – запорука кращих результатів у тренуваннях та важливий елемент перемог.

Як найкраще організувати сон після виснажливих тренувань?

Прості правила допоможуть в цьому:

  • провітрювання приміщення, щоб наповнити його достатнім рівнем кисню;
  • підтримання температурного режиму до 21 градусів Цельсію;
  • постійний режим (відхід до сну в один і той же час);
  • прийняття перед сном розслаблюючої ванни;
  • правильний вибір матрацу для спортсменів.

Як вибрати правильний матрац для спортсмена

Після тренувань, змагань, фізичних активностей необхідне повне відновлення. Матрац має витягнути тіло та зняти компресію хребта, матрац може мати також масажний ефект. Чим інтенсивніші навантаження, тим більш жорсткий матрац потрібен. Він повинен підтримувати потрібний температурний режим, не парити, мати м’який ортопедичний ефект, усувати статичну напругу.

Ринок матраців пропонує ряд моделей, які позиціонуються як ті, що для спортсменів. Є матраци з незалежними блоками пружин, комбіновані з пружин та кокосової койри, з елементами натуральної піни та пружинного блоку, різними жорсткими масажними вставками, повністю з натуральної піни тощо. Матрац з натуральної піни не дозволяє тілу перегріватись, кров отримує достатньо кисню, щоб зранку мати бадьорість, а не втому та недосип. Це одна з головних переваг безпружинних матраців. Професійний правильний матрац – необхідна річ для людей, що ведуть активний, спортивний спосіб життя.

Компанія Magniflex розробила спеціальний матрац Magnistretch для активних людей. Цей виріб допомагає розтягненню хребта. Це унікальна розробка, протестована в університеті Сарагоси, офіційно запатентована, про що є сертифікати університету Сарагоси та Американської асоціації корекції хребта. Матрац має пінний блок з секціями під певним кутом нахилу, вони переміщують вагу тіла від попереку до шиї, розтягують спину, що має заспокоюючий вплив на м’язи.

Це ідеальний варіант, щоб відновити енергію та мати гармонійний відпочинок. Це справжній релакс – відпочивати на матраці, продуманному до найменших дрібниць, по-дизайнерські естетичному, ергономічному, який дозволяє зустрічати з гарним настроєм кожен день. Спортсмени та ті, хто мріє професійно займатись спортом, зверніть увагу – ми винайшли ідеальний виріб, завітайте в шоуруми Magniflex, протестуйте та переконайтесь самі! Ваш відпочинок вже ніколи не буде таким, як раніше: він перейде на новий рівень.