Цікаві факти про сон
- 12 квітня 2020 -
- Попри численні легенди про людей, які не сплять роками, реально зафіксований найдовший час без сну – це 18 днів, 21 годину і 40 хвилин. Причому, людина, яка витримала практично 19 діб без сну, скаржилася на галюцинації, параною і безліч інших проблем зі здоров'ям.
- Точно дізнатися, спить людина або ні, можна тільки за допомогою спеціальної медичної техніки, адже люди можуть спати, навіть не закриваючи при цьому очей.
- Ідеальний час, щоб зануритися в сон, складає від 10 до 15 хвилин. Якщо цей проміжок менший, в наявності дефіцит сну. Якщо ж більше, можливо, варто подумати про те, які чинники заважають заснути, щоб позбутися від них.
- Батьки немовлят за статистикою не досипляють 400-750 годин на рік.
- Люди сплять приблизно на три години менше, ніж примати, яким, щоб виспатися, треба хоча б 10 годин.
- Рух очей в окремих фазах сну відповідає здійснюваним в сновидінні діям, що нагадує своєрідний кінотеатр.
- Хропіння можливе виключно в повільній фазі сну.
- Потреба уві сні безпосередньо залежить від віку. Дітям і підліткам потрібно спати не менше 10 годин, дорослим для повноцінного відпочинку вистачає 8 годин, а літнім людям вистачає і 6 годин.
- Британські вчені знайшли спосіб залишатися бадьорими та при цьому не спати упродовж 36 годин. Очікується, що такий спосіб згодиться в армії. Він вимагає особливої підготовки та використання додаткової техніки. Крихітні оптичні волокна монтуються в спеціальні окуляри, і проектують кільце яскравого білого світу, що імітує спектр сходу сонця, у результаті мозок сам себе обманює і не відчуває потреби у відпочинку.
- Якщо затягнути проміжок неспання без додаткової підготовки, це може відгукнутися. Всього 17 годин без сну призводять до порушень в роботі мозку, приблизно ідентичним тим, які виникають при алкогольному сп'янінні.
- Витік нафти з танкера "Принц Вільям", катастрофа шатлу "Челленджер" і аварія на Чорнобильській АЕС були викликані людськими помилками, причиною яких став дефіцит сну.
- До кожного шостого ДТП призводить втома водія.
- Організм найгостріше реагує на сторонній шум в перші дві години після засипання і в останні два перед пробудженням.
- Поява і повсюдне поширення телебачення самим безпосереднім чином відобразилося на снах. Якщо у минулому тільки 15% людей бачили кольорові сни, сьогодні вони доступні вже 75%.
- Дослідники визначили, що хронічна недостача сну сприяє дуже швидкому набору ваги (до кілограма впродовж 7 днів). Так відбувається тому, що організм при дефіциті енергії намагається відновити її втрати різноманітними способами.
- Цифрові будильники з люмінесцентними променями шкодять здоровому сну!
- Згідно з даними досліджень, жінки сплять приблизно на 20 хвилин довше, ніж чоловіки, причому, їх сон є глибшим і спокійнішим. Водночас, саме жінки переважно скаржаться на проблеми зі сном і його якістю. Швидше за все, це можна пояснити тим, що вони частіше бачать кошмари.
- Третя частина життя людини припадає на сон. В середньому ми спимо цілих 25 років – тільки вдивіться в цю цифру!
- Після п'яти безсонних ночей дія алкоголю на організм посилюється в два рази.
- У наш час головна причина недосипання – це, як не дивно, інтернет без обмежень у будь-який час доби.