5 Відмінностей між пружинними та безпружинними матрацами
- 12 квітня 2020 -
Сьогодні ми порівняємо найбільш популярні у користувачів типи матраців. Це безпружинний матрац Magniflex і пружинний матрац типу "Бонель".
1. Забруднення матраца і легкість очищення
Безпружинні матраци надійно захищені від різних забруднень, оскільки наповнювач в цьому випадку просто не має порожнин, в яких могли б скупчуватися пил і бруд. Гіпоалергенний наповнювач безпружинного матраца виконує функцію пилового фільтра, не пропускаючи пил всередину. Забруднення, що у результаті накопичилися на фільтрі, можна легко і просто видалити за допомогою звичайного пилососа.
Пружинні матраци не просто мають порожнечі всередині, але із-за особливостей своєї конструкції ще і спрацьовують як насоси. Більш того, проблема посилюється досить тонким чохлом і верхнім захисним шаром матраца. В результаті за декілька років усередині такого матраца збирається пил як в мішку пилососа, причому, витягнути її звичайними методами не вийде.
2. Статична електрика
Безпружинний матрац не містить металевих елементів, завдяки чому можна забути про статичну напругу і бути впевненими в комфортному відпочинку. Крім того, для виготовлення чохлів на безпружинні матраци зазвичай використовуються натуральні матеріали, передусім, бавовна. Синтетичні тканини навіть якщо і застосовуються, то тільки такі, які не допускають накопичення статичної електрики.
Пружини в матрацах типу "Бонель" виготовляються з металу, що, зрозуміло, провокує створення статичної напруги. Навіть, якщо людина його не відчуває, зрештою це не проходить для здоров'я безслідно. Особливо шкідливе його накопичення для дітей в період зростання – воно провокує виникнення алергічних реакцій, малюки починають швидко втомлюватися і гірше спати.
3. Накопичення вологи
За статистикою, під час сну кожна людина виділяє від 50 до 200 грамів вологи, яка збирається на поверхні чохла матраца і здатна навіть частково проникнути всередину нього. Безпружинні матраци завдяки своїй вентиляції та особливій тканині чохла здатні її швидко випаровувати та виводити назовні.
Пружинні матраци залежно від тканини, з якої пошитий їх чохол, пропускають у внутрішній блок від 10% до 50% вологи. Попри те, що такі матраци теж можуть її випаровувати, навіть короткострокове збільшення вологості всередині матраца може привести до того, що пружини починають іржавіти та скрипіти.
4. Розподіл ваги та навантаження
Безпружинний матеріал дозволяє матрацу підлаштовуватися під зміну положення тіла людини під час сну точково. Завдяки цьому навантаження незалежно від ваги сплячої людини розподіляється правильно і рівномірно, а також створюється м'яка анатомічна підтримка і забезпечується хороший ортопедичний ефект.
Блоки пружинного матраца не дозволяють рівномірно розподілити навантаження і не надають навіть мінімальної анатомічної підтримки. Ортопедичний ефект в цьому випадку забезпечується завдяки роботі м'язів спини. Таким чином, під час сну хребет, суглоби та м'язи не будуть розслаблені, що в свою чергу відгукнеться ломотою в спині на ранок.
5. Індивідуальний комфорт
Безпружинний матрац для двоспальних ліжок дозволяє забезпечити максимальний комфорт обом партнерам незалежно від їх ваги та росту. Через відсутність ефекту "хвилі" зміна положення тіла під час сну одним з них ніяк не завадить комфорту іншого.
У той же самий час на пружинному двоспальному матраці обидва партнери розміщуються як би в загальному "гамаку". "Хвиля" за рахунок реакції відразу декількох пружин при зміні пози сну однією людиною прокатується по усьому матрацу.